Evald Okas “Tööstusmaastik”, 1964a

Oksjon pausil Eelpakkumised Oksjon alanud Viimased panused Oksjon lõppenud  

Evald Okas (19152011) oli eesti maalikunstnik ja graafik. Lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli Voldemar Melliku ja August Janseni käe all 1937. aastal dekoratiivmaali erialal.

Lõpetanud kiitusega Kunsttööstuskooli, astus ta 1938. aastal Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, kus Johannes Greenbergi juhatusel algasid süvenenud maaliõpingud. Ta lõpetas kooli 1940. aastal maalijana.
Nõukogude okupatsiooni ajal mobiliseeriti ta 1941. aastal Punaarmeesse ning kuulus 1942. aastast Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi. Jaroslavlis tutvus Okas tuntud eesti kunstnikega nagu Aino Bach ja Richard Sagrits. Jaroslavli perioodil valmis kunstnikul sari rindejoonistusi ja -maale, samuti joonistas ta kaasjaroslavlasi. Sageli pidid kunstnikud töötama paaris, Okas pandi paari Eduard Einmanniga. 1944. aastal kutsuti Evald Okas tööle Eesti NSV Riiklikku Kunstiinstituuti. Ta töötas algul maali- ja seejärel aastakümneid graafikakateedris. Tema õpilased on olnud Ludmilla SiimTõnis VintPeeter UlasMarju MutsuHerald EelmaKaisa PuustakMarje ÜksineNaima NeidreEnno OotsingTõnu SooHeldur LareteiAllex Kütt – kogu eesti graafikute paremik mitmest aastakümnest. Okas sai 1954. aastal Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi professoriks ning 1993. aastal Tallinna Kunstiülikooli emeriitprofessoriks.
1950. aastate teisel poolel hakkas Okas viljelema graafikat. Ta on loonud üle 3000 portree- ja aktimotiividega eksliibrise. Evald Okas armastas kujutada arhitektuuri-, tööstus- ja linnatemaatikat. 1970. aastatest maalis Okas meelelisi akte ja erksakoloriidilisi teatraalseid figuurikompositsioone. Ta tõi eesti maalitraditsiooni ja graafikasse meelelis-erootilise käsitluse kaasaegsest naisest.

See oksjon on lõppenud. Keri alla, et näha teisi oskjoneid

15.-25. May
Alghind: 1500€

Pakkumise aste on {{globalData_step}} €. Sinu pakkumine peab olema vähemalt 1500€ või tee ise oma maks. pakkumine.

Logi sisse  või registreeru et teha pakkumine.

This product does not have a reserve price.

Pakkumise aste: 100

Pakkumisi pole veel tehtud. Ole esimene pakkuja!


Vajad abi? +372 5090348